2005 - Október

Behálózva

 

 
 

A racionális ember is kezdi felfedezni, hogy a világban minden mindennel összefügg, egy bonyolult, mindent átszövő hálóra épül a létezésünk. Ilyen háló a szervezetünkben az idegrendszer, a vér és a nyirokrendszer is. Kommunikációt és információszerzést a telefonhálózat, és az internetes világháló biztosítja ma már. A vizet, az áramot, a gázt a közmű hálózatok, a közlekedést az úthálózatok biztosítják. Az elmúlt években a hálózatelmélet megdöbbentő felfedezéssekkel ajándékozta meg az embert, kiderült, hogy a természetben és a társadalomban létező hálók sokkal inkább hasonlítanak egymáshoz, mind azt valaha is remélhettük volna. Barabási Albert-László Behálózva című könyvét ajánlom azoknak, akik többet szeretnének megtudni a hálózatok törvényszerűségeiről.
A mandalák kapcsán én most a bennünk rejlő hálózatokról szeretnék beszélni. A mandala középpontjából merül fel, jelenik meg minden létező a térben, amit megtapasztalhatunk, amelyek szoros kölcsönhatásban vannak egymással. (Lásd a múlt havi hónap mintáját.) A bennünk felmerülő gondolatokat, érzéseket, érzelmeket, vágyakat, cselekvéseket is egy láthatatlan hálózat köti össze, s ez által mindezek szorosan összefüggnek egymással. Ez alapján működik az ok, okozat törvénye.
„Bármit teszel, végső soron önmagaddal teszed. Az eldobott kő visszatér hozzád, s minden gondolatod, szenvedélyed, tetted egyben ítélet is önmagad felett” Müller Péter
A rend egyik alapja a kommunikáció. Ha nem lenne kapcsolat az elemek között, akkor nem tudnának egymás mellett létezni, s nem tudnák funkciójukat betölteni. Ha egy ház téglái között nem lenne stabil kapcsolat, soha nem épülne fel egyetlen használható ház sem. Ez vonatkozik a sejtjeinkre is, és ez az eset áll fenn a rákos sejtek esetében, ahol a sejtek közötti kommunikáció sérül meg legelőszőr.
A hálózat kapcsolatot, összekapcsolódást jelent. Figyeljük meg, milyen kapcsolatban vagyunk az élettel, a sorsunkkal, az emberekkel, a környezetünkkel, a használati tárgyainkkal, a természettel, stb. Ezekből a kapcsolódásokból megtudhatunk sok mindent önmagunkról, és megismerhetjük a belső hálózatunkat.
Minden tudás mindenkiben ott van legbelül. Újat nem tudunk már kitalálni, feltalálni, csak emlékezni tudunk, és felhozni az emlékeinket tudattalanunkból. Ahhoz, hogy valamit el tudjunk érni, vagy meg tudjunk érteni, megfelelő tudásra van szükségünk, ami rendezett hálózatban kelljen, hogy rendelkezésünkre álljon, s a hálózatot folyamatosan bővítve, építve juthatunk el a célig. A spirituális fejlődésünkhöz is lépésről, lépésre kell felderíteni a hálózatot, a csomópontokat, s egyre mélyebbre, egyre közelebb jutni a középponthoz. Ezért van az, hogy számos út vezet a megvilágosodás felé, így mindenki a személyiségének megfelelőt választhatja a hálózat számos útjából.
A szeretet, az együttérzés, az elfogadás a legjobb segítők ezen az úton, mert elősegítik a kommunikációt, és kapcsolatot teremtenek. Az ítélkezés, a gyűlölet, az el nem fogadás megbontja, és hiányossá teszi a hálózatot, és gyengíti kapcsolatunkat az egységhez.
Belső hálónkat a bennünk feszülő, vágyak, érzelmek, meg nem oldott problémák, betegségek torzítják el, amelyet meditáció segítségével nagyon jól lehet az egyetemes rendhez közelíteni.
A fenti minta segítségével, mindenki megtapasztalhatja az önmagában létező hálózatot. Az lenne az ideális, ha mindenki önmaga rajzolná meg a saját hálózatát, s festené meg utána.
Ha elkészítjük saját mandalánkat, sok bölcsesség és tudás fog az eszünkbe jutni a létrehozása alatt. A megszerzett tudás akkor éri el végső célját, amikor átvisszük, és használjuk a mindennapi életünkben is. A mandala sokat segíthet ebben, mert könnyen megérthető, és visszaidézhető a megszerzett tudás általa. Ha naponta többször is látjuk a mandalánkat, könnyen elmélyül bennünk a tudattalanunkból felhozott tudás.


Jó festést és gyakorlást kívánok!
 

Kiss Gábor 

 

 
 

A minta letöltése>>>

 

 
 

Vissza  a hónap mintái főoldalra>>>

 
   


 

 
  <<<
 

                       >>>  

 
 

 © 2004-2005 mandala.lap.hu - Web by Flornatura