<<<

2005 - december  

>>>

Marcsi mandalája

 


A mandala elemzése: 

A fenti mandalát egy roma származású, értelmiségi nőtől kaptuk. Első pillantásra lehet látni, hogy ez a mandala teljesen más, mint az eddigiek. Nagyon hasonlít a természet közeli népek mandaláihoz, akikről tudjuk, hogy nemcsak a természethez, hanem a tudatalattijukhoz is közel álltak. Egyszerű emberek voltak, nem építgették, és bonyolították egójukat úgy, és olyan mértékben, ahogy a mai modern nyugati ember, boldogabbak voltak, és teljes életet éltek.
Sokban hasonlít a 2004 augusztusi mandalához, érdemes elolvasni, mert az ott leírtakat nem írtam ide le:
>>> 2004 augusztus havi mandala

Marcsi nagyon egyszerű középponttal kezdte a mandaláját, amiben megtaláljuk azt a három színt (fekete, piros, és sárga), amik az egész mandaláját uralják. Ez a három szín, és az egyszerű alakzatok, egyszerűvé, lényegre törővé, erőteljessé, impulzívvá teszik a mandalát. Akiknek megmutattam, közülük sokan ijesztőnek, félelmetesnek találták. Nem is csodálom, hogy az agyonkontrollált, szorongó, aggódó, törékeny lelki világú emberek félelmetesnek találják ezt a szabad, dinamikus, öntörvényű mandalát.
A tudatalatti területe a kör széléig kinyúló hegyes háromszögekkel határolt terület. Ennek a színe se ilyen, se olyan szín, egy kicsit megfoghatatlan, olyan, mint a tudatalatti. A benne kígyózó fekete és piros vonalak a tudatalattiból feltörő nyughatatlan, impulzív energiák, amelyek látjuk, hogy sok helyen a személyiség területére is betörnek. Ezért a személyiség területe nem egységes, fel van töredezve sárga, piros, és fekete területekre. Ezek azt jelentik, hogy a Marcsi személyisége sem egységes, jól megfogható, kiismerhető. Ebből eredhet, hogy az emberek nem tudják annyira kiszámítani Marcsi reakcióit különböző élethelyzetekben, de ugyanez előny is lehet, hiszen különböző helyzetekben eltérő válaszokat képes adni, s ez által sokkal rugalmasabb, és jobb lesz a problémamegoldó képessége.
Eszembe jutott a gyerekkorom, mikor nagy eső után mentünk haza az iskolából, nagy előszeretettel gázoltunk bele a nagy pocsolyákba, ahelyett, hogy óvatosan kikerültük volna. Nem foglalkoztunk azzal, hogy sáros, és vizes lesz a lábunk, hogy utána fázhatunk, s esetleg meg is betegszünk emiatt. Nem érdekeltek minket ezek a dolgok, a pocsolya izgatta a fantáziánkat, csak a most létezett (a múlt, a régi tapasztalatok nem akadályoztak, a jövőtől sem tartottunk, hogy otthon kikapunk érte), és élvezettel gázoltunk a legmélyebb részeibe is, és élveztük, ahogy megtöri a lábunk által keltett hullámok az égbolt tükröződését, és gyönyörűbbnél gyönyörűbb képek keletkeztek az interferenciákban, s játszottunk mindenről megfeledkezve. Az igazi boldogság percei voltak ezek. Aztán felébredtünk, elkezdett fázni a lábunk, és otthon bizony nem kellemes percek vártak ránk, el kellett számolnunk a vizes cipőinkkel. Ha megkérdeznék tőlem, hogy megérte, most is azt mondanám, hogy igen! Megérte!
Ezt azért meséltem el, mert Marcsi pontosan így élhet a mandalájából ítélve. Sokszor minden gondolkodás nélkül belemegy az élet különböző játékaiba, mint a gyerekek a pocsolyákba, mert izgatja a fantáziáját, és szeretné megtapasztalni, még akkor is, ha utána tudja, hogy felelőségre vonás lesz belőle vagy rosszul jár. Amit az élet elé sodor, felkínál, azt jó szívvel kipróbálja, nem fél a következményektől, nem néz hátra, hogy mit hagyott ott, és nem néz előre, hogy mi várja, a most érdekli, a jelen pillanat. S nem lehet lebeszélni a veszélyes, értelmetlen, felesleges dolgokról, meggyőzni Őt, neki meg kell tapasztalnia azt. Ezért bizony nem lehet vele egyszerű az élet, öntörvényű, megszelídíthetetlen, ez a tudatalatti nagy mértékű kiáramlása miatt van. De egyenes, nyílt, és őszinte, amit sokszor nem vesznek jó néven az emberek, mert olyanokkal is szembesíti őket, amikről ők nem szívesen beszélnek. És ragyogó, érdekes, kreatív, impulzív, segítőkész, önfeláldozó, szórakoztató barát, munkatárs, feleség, anya lehet, ha el tudják fogadni Őt olyannak, amilyen.

A tudattalannal való jó kapcsolata, a belső erő mindennapos használata miatt soha nem fogja elveszettnek érezni magát, és képes lesz bármilyen nehéz, tragikus élethelyzetből kimászni egyedül is. Nem fél a haláltól, a fizikai fájdalmaktól, persze ezt nem lehet egy emberre sem mondani, de benne ott van, hogy nem tart tőle, nem tarthatja sakkban, szembe mer nézni vele, nem befolyásolják a döntéseit. Egyfajta ősbizalom van benne.
Marcsinak így kívülről nézve nem lehet egyszerű az élete, hiszen látjuk a nagy fekete, piros, sárga különálló területeket, amik azt sugallják, hogy kiegyensúlyozatlan, erős ellentétek feszítik Őt belülről. Érzelmei dinamikusan, impulzívan változhatnak, az egyik percről a másikra a vidámságból a szomorúságba csaphat át. Az egyik percben biztos magában, a másikban már bizonytalan. Egyszer fent, s egyszer lent.
Az ilyen ember nagyon tud élni, nagyokat enni, inni, és nem veti meg az egyéb testi örömeket sem, de aztán jön a dőzsölés utáni koplalás. A ruhatára is gondolom, tele van piros és vörös, és fekete ruhákkal. Gondolom, hogy a férfiakat is könnyen lángra gyújtja, és a legmélyebb ösztöneiket is a felszínre tudja hozni.
Hiányoznak a színek a mandalából, eléggé egyféleképpen éli meg az életét Marcsi, folyton magas fordulatszámon pörgeti önmagát, és gyorsan feléli energiáit.

A sárga színről eddig nem beszéltem, ez a szín a tudatosság színe, ez jelenti azt, hogy van egy erő a tudatalatti fölött, amellyel képes korlátozni, és irányítani a tudattalan energiáit, amely képessé teszi arra, hogy alkalmazkodni tudjon csodabogár lelkével a többi emberhez.
Marcsi alapvetően spirituális beállítottságú, ösztönös, spontán, kiismerhetetlen, és örökösen megújuló. Jó médium, jó megérzései vannak, és a vérében van a jóslás, és a mágia. A fény mellett ott van az árnyéka is, és nincs lenyomva a tudatalattiba, mint a kiművelt európai embereknél, és a sok sárga azt jelenti, hogy elég erős a tudatos része, az esze, a szíve, és az akarata, hogy mindezt kordában, és a megfelelő mederben tudja tartani.
A mandalában megfigyelhető egy irány, ami a bal alsó sarokból a felső jobb sarokba tart. Alul egy fél kör a jelenlegi bizonytalan zavaros tudatalattival, és fent egy kontrollált téglalap alakú tiszta piros alakzat, s az egészet a sárga terelgeti felfelé. Ez az élete Marcsinak a tudatosodásról szól, arról, hogy hogyan lehet a tudatalatti erőit tudatosan felhasználva teljes életet élni. Arról hogy, hogyan tudja erejét, és tehetségét önmaga, és a közjavára fordítani, ahelyett, hogy minden cél nélkül, meggondolatlanul, értelmetlenül szétszórja a világban.
Ehhez kívánok Marcsinak sok sikert!
 

 

 

 

 

 

Az elemzést készítette: Kiss Gábor

Hónap mandalája  főoldal >>>

 

 
 
 © 2004-2005  mandala.lap.hu - Web by Flornatura